Capital Classic 2015

Main Event - Advanced Division

Main 1
9 pts
Ken Indart receives a Bye
Bill Wilner defeats Paul Laubner
Patty Geoffroy defeats LEW Webber
Feliks Goykhman defeats Mike Clapsadle
Nima Sabbaghian defeats Irina Litzenberger
Rich Timmers defeats Michael Auer
Frank Echols defeats Gary Zelmanovics
Kelly Sutton defeats Mustafa Sayid
Eddie Hodges receives a Bye
Dima Dragomeretskiy defeats Leyla Zalatskaya
Larry Cecchetti defeats Bob Wojack
Leon Marini defeats Rich Madzel
Majid Jahanbani defeats Tom Robelo
Eric Stevens defeats Gerhard Roland
Gary Koscielny defeats Peggy Neubig
Andy Fazekas receives a Bye
Ghazi Al-Kinani receives a Bye
Brandon Macklin defeats Judy Field
Elayne Feinstein defeats Marcy Kossar
Peter Swartwout defeats Michael Apergis
Mark Donaldson defeats Mike Dzikowski
Cenzig Yakut defeats Daniel Peters
Alan Pruce defeats Donald Gabbai
Norman Perlmutter receives a Bye

Main 2
9 pts
Ken Indart defeats Bill Wilner
Feliks Goykhman defeats Patty Geoffroy
Nima Sabbaghian defeats Rich Timmers
Kelly Sutton defeats Frank Echols
Eddie Hodges defeats Dima Dragomeretskiy
Leon Marini defeats Larry Cecchetti
Eric Stevens defeats Majid Jahanbani
Gary Koscielny defeats Andy Fazekas
Brandon Macklin defeats Ghazi Al-Kinani
Elayne Feinstein defeats Peter Swartwout
Mark Donaldson defeats Cenzig Yakut
Alan Pruce defeats Norman Perlmutter

Main 3
9 pts
Ken Indart defeats Feliks Goykhman
Kelly Sutton defeats Nima Sabbaghian
Leon Marini defeats Eddie Hodges
Gary Koscielny defeats Eric Stevens
Elayne Feinstein defeats Brandon Macklin
Alan Pruce defeats Mark Donaldson

Main 4
9 pts
Ken Indart defeats Kelly Sutton
Gary Koscielny defeats Leon Marini
Alan Pruce defeats Elayne Feinstein

2nd Chance 1
7 pts
Paul Laubner receives a Bye
LEW Webber defeats Mike Clapsadle
Irina Litzenberger defeats Michael Auer
Gary Zelmanovics defeats Mustafa Sayid
Leyla Zalatskaya receives a Bye
Rich Madzel defeats Bob Wojack
Tom Robelo defeats Gerhard Roland
Peggy Neubig receives a Bye
Judy Field receives a Bye
Marcy Kossar defeats Michael Apergis
Daniel Peters defeats Mike Dzikowski
Donald Gabbai receives a Bye

2nd Chance 2
7 pts
Paul Laubner defeats Patty Geoffroy
LEW Webber defeats Bill Wilner
Frank Echols defeats Irina Litzenberger
Gary Zelmanovics defeats Rich Timmers
Leyla Zalatskaya defeats Larry Cecchetti
Dima Dragomeretskiy defeats Rich Madzel
Andy Fazekas defeats Tom Robelo
Peggy Neubig defeats Majid Jahanbani
Peter Swartwout defeats Judy Field
Ghazi Al-Kinani defeats Marcy Kossar
Norman Perlmutter defeats Daniel Peters
Donald Gabbai defeats Cenzig Yakut

2nd Chance 3
7 pts
Paul Laubner defeats Nima Sabbaghian
LEW Webber defeats Frank Echols
Feliks Goykhman defeats Gary Zelmanovics
Leyla Zalatskaya defeats Eric Stevens
Dima Dragomeretskiy defeats Andy Fazekas
Eddie Hodges defeats Peggy Neubig
Mark Donaldson defeats Peter Swartwout
Norman Perlmutter defeats Ghazi Al-Kinani
Donald Gabbai defeats Brandon Macklin

2nd Chance 4
7 pts
Leyla Zalatskaya defeats Kelly Sutton
Norman Perlmutter defeats Feliks Goykhman
Leon Marini defeats Mark Donaldson
LEW Webber defeats Eddie Hodges
Elayne Feinstein defeats Paul Laubner
Donald Gabbai defeats Dima Dragomeretskiy

2nd Chance 5
7 pts
Norman Perlmutter defeats Leyla Zalatskaya
LEW Webber defeats Leon Marini
Donald Gabbai defeats Elayne Feinstein

Consolation 1
Michael Auer receives a Bye

Consolation 2
Patty Geoffroy defeats Mustafa Sayid
Eric Stevens defeats Marcy Kossar
Irina Litzenberger receives a Bye
Gerhard Roland defeats Rich Timmers
Bob Wojack defeats Ghazi Al-Kinani
Majid Jahanbani defeats Michael Auer
Peggy Neubig defeats Bill Wilner
Mike Clapsadle defeats Brandon Macklin
Tom Robelo receives a Bye
Rich Madzel defeats Gary Zelmanovics
Nima Sabbaghian defeats Peter Swartwout
Larry Cecchetti receives a Bye
Frank Echols defeats Andy Fazekas
Daniel Peters receives a Bye
Mike Dzikowski defeats Judy Field
Cenzig Yakut defeats Michael Apergis

Consolation 3
Patty Geoffroy defeats Dima Dragomeretskiy
Eric Stevens defeats Irina Litzenberger
Bob Wojack defeats Gerhard Roland
Paul Laubner defeats Majid Jahanbani
Peggy Neubig defeats Feliks Goykhman
Mike Clapsadle defeats Tom Robelo
Rich Madzel defeats Mark Donaldson
Nima Sabbaghian defeats Larry Cecchetti
Frank Echols defeats Daniel Peters
Mike Dzikowski defeats Kelly Sutton
Eddie Hodges defeats Cenzig Yakut

Consolation 4
Eric Stevens defeats Patty Geoffroy
Leyla Zalatskaya defeats Bob Wojack
Paul Laubner defeats Peggy Neubig
Rich Madzel defeats Mike Clapsadle
Leon Marini defeats Nima Sabbaghian
Elayne Feinstein defeats Frank Echols
Mike Dzikowski defeats Eddie Hodges

Main Continuation - Playoff 1
9 pts
Gary Koscielny defeats Ken Indart
LEW Webber defeats Alan Pruce
Norman Perlmutter defeats Donald Gabbai

Main Continuation - Playoff 2
9 pts
LEW Webber defeats Ken Indart
Norman Perlmutter defeats Alan Pruce

Main Continuation - Playoff 3
9 pts
Norman Perlmutter defeats LEW Webber

Main Continuation - Final
9 pts
Gary Koscielny defeats Norman Perlmutter

Consolation Continuation - Consolation 5
5 pts
Leyla Zalatskaya defeats Eric Stevens
Donald Gabbai defeats Mike Dzikowski
Paul Laubner defeats Leon Marini
Elayne Feinstein defeats Rich Madzel

Consolation Continuation - Consolation 6
5 pts
Leyla Zalatskaya defeats Donald Gabbai
Paul Laubner defeats Ken Indart
Elayne Feinstein defeats Alan Pruce

Consolation Continuation - Consolation 7
5 pts
LEW Webber defeats Leyla Zalatskaya
Paul Laubner defeats Elayne Feinstein

Consolation Continuation - Consolation Finals
7 pts
LEW Webber defeats Paul Laubner