Michigan Summer Championships 2011

Main Event - Open Division

Main 1
11 pts
Jim Slomkoski receives a Bye
Ted Chee receives a Bye
Farhad Forudi receives a Bye
Felix Yen receives a Bye
Bill Davis receives a Bye
Chris Knapp receives a Bye
Herb Gurland receives a Bye
Marty Storer receives a Bye
Mary Hickey receives a Bye
Gary Bauer receives a Bye
Ed O'Laughlin receives a Bye
Steve Hast receives a Bye
Jason Lee receives a Bye
Faddoul Khoury receives a Bye
Bill Calton receives a Bye
Carter Mattig receives a Bye
Patrick Gibson receives a Bye
Herb Roman receives a Bye
Brent Cohen receives a Bye
Joe Freedman receives a Bye
Gregg Cattanach defeats Rollow Mickle
Larry Morris defeats David Rockwell
Alan Grunwald defeats David Rubin
Christopher Yep defeats Steve Mellen
Al Hodis defeats John Klein
Bill Finneran defeats Dion Hogan
Stick Rice defeats Rick Todd
Malcolm Davis defeats Tim Mabee
Sean Garber defeats Richard Munitz
Neil Kazaross defeats Nora Luna Righter
John Stryker defeats Petko Kostadinov
Claude Landry defeats Ray Fogerlund

Main 2
11 pts
Kit Woolsey defeats Paul Farah
John O'Hagan defeats Perry Gartner
Harvey Gillis defeats Phil Simborg
Steve Brown defeats Fernando Neumark
David Kettler defeats Bob Koca
Sal Pittelli defeats Michael Flohr
Emil Mortuk defeats Stewart Pemberton
Tom Keith defeats Chuck Bower
Linda Rockwell defeats Gary Margosian
Tak Morioka defeats Larry Taylor
Karen Davis defeats Walt Swan
Larry Yudin defeats Alfred Mamlet
Steve Sax defeats Mark Antranikian
Odis Chenault defeats Mike Senkiewicz
Greg Merriman defeats Dmitriy Obukhov
Jesse Eaton defeats Bill Bartholomay
Ted Chee defeats Jim Slomkoski
Felix Yen defeats Farhad Forudi
Chris Knapp defeats Bill Davis
Marty Storer defeats Herb Gurland
Gary Bauer defeats Mary Hickey
Ed O'Laughlin defeats Steve Hast
Faddoul Khoury defeats Jason Lee
Bill Calton defeats Carter Mattig
Herb Roman defeats Patrick Gibson
Joe Freedman defeats Brent Cohen
Larry Morris defeats Gregg Cattanach
Alan Grunwald defeats Christopher Yep
Al Hodis defeats Bill Finneran
Stick Rice defeats Malcolm Davis
Neil Kazaross defeats Sean Garber
Claude Landry defeats John Stryker

Main 3
11 pts
Kit Woolsey defeats John O'Hagan
Steve Brown defeats Harvey Gillis
David Kettler defeats Sal Pittelli
Emil Mortuk defeats Tom Keith
Tak Morioka defeats Linda Rockwell
Larry Yudin defeats Karen Davis
Odis Chenault defeats Steve Sax
Greg Merriman defeats Jesse Eaton
Felix Yen defeats Ted Chee
Marty Storer defeats Chris Knapp
Gary Bauer defeats Ed O'Laughlin
Faddoul Khoury defeats Bill Calton
Herb Roman defeats Joe Freedman
Larry Morris defeats Alan Grunwald
Al Hodis defeats Stick Rice
Claude Landry defeats Neil Kazaross

Main 4
11 pts
Kit Woolsey defeats Steve Brown
David Kettler defeats Emil Mortuk
Tak Morioka defeats Larry Yudin
Greg Merriman defeats Odis Chenault
Felix Yen defeats Marty Storer
Gary Bauer defeats Faddoul Khoury
Herb Roman defeats Larry Morris
Claude Landry defeats Al Hodis

Main 5
11 pts
Kit Woolsey defeats David Kettler
Tak Morioka defeats Greg Merriman
Gary Bauer defeats Felix Yen
Claude Landry defeats Herb Roman

Main 6
11 pts
Kit Woolsey defeats Tak Morioka
Gary Bauer defeats Claude Landry

Main 7
11 pts
Gary Bauer defeats Kit Woolsey

2nd Chance A1
John Stryker receives a Bye
Sean Garber receives a Bye
Malcolm Davis receives a Bye
Bill Finneran receives a Bye
Christopher Yep receives a Bye
Gregg Cattanach receives a Bye
Brent Cohen receives a Bye
Patrick Gibson receives a Bye
Carter Mattig receives a Bye
Steve Hast receives a Bye
Jason Lee receives a Bye
Mary Hickey receives a Bye
Herb Gurland receives a Bye
Bill Davis receives a Bye
Farhad Forudi receives a Bye
Jim Slomkoski receives a Bye
Bill Bartholomay receives a Bye
Dmitriy Obukhov receives a Bye
Mike Senkiewicz receives a Bye
Mark Antranikian receives a Bye
Rollow Mickle defeats Alfred Mamlet
David Rockwell defeats Walt Swan
David Rubin defeats Larry Taylor
Steve Mellen defeats Gary Margosian
John Klein defeats Chuck Bower
Dion Hogan defeats Stewart Pemberton
Michael Flohr defeats Rick Todd
Tim Mabee defeats Bob Koca
Fernando Neumark defeats Richard Munitz
Phil Simborg defeats Nora Luna Righter
Petko Kostadinov defeats Perry Gartner
Ray Fogerlund defeats Paul Farah

2nd Chance A2
Sean Garber defeats John Stryker
Bill Finneran defeats Malcolm Davis
Gregg Cattanach defeats Christopher Yep
Brent Cohen defeats Patrick Gibson
Carter Mattig defeats Steve Hast
Mary Hickey defeats Jason Lee
Herb Gurland defeats Bill Davis
Jim Slomkoski defeats Farhad Forudi
Dmitriy Obukhov defeats Bill Bartholomay
Mike Senkiewicz defeats Mark Antranikian
Rollow Mickle defeats David Rockwell
Steve Mellen defeats David Rubin
John Klein defeats Dion Hogan
Tim Mabee defeats Michael Flohr
Fernando Neumark defeats Phil Simborg
Ray Fogerlund defeats Petko Kostadinov

2nd Chance A3
Sean Garber defeats Bill Finneran
Brent Cohen defeats Gregg Cattanach
Carter Mattig defeats Mary Hickey
Herb Gurland defeats Jim Slomkoski
Mike Senkiewicz defeats Dmitriy Obukhov
Rollow Mickle defeats Steve Mellen
John Klein defeats Tim Mabee
Ray Fogerlund defeats Fernando Neumark

2nd Chance A4
Sean Garber defeats Brent Cohen
Carter Mattig defeats Herb Gurland
Rollow Mickle defeats Mike Senkiewicz
Ray Fogerlund defeats John Klein

2nd Chance A5
Sean Garber defeats Carter Mattig
Ray Fogerlund defeats Rollow Mickle

2nd Chance A6
Ray Fogerlund defeats Sean Garber

2nd Chance B1
Harvey Gillis defeats John O'Hagan
Tom Keith defeats Sal Pittelli
Linda Rockwell defeats Karen Davis
Steve Sax defeats Jesse Eaton
Ted Chee defeats Chris Knapp
Bill Calton defeats Ed O'Laughlin
Alan Grunwald defeats Joe Freedman
Stick Rice defeats Neil Kazaross

2nd Chance B2
Steve Brown defeats Emil Mortuk
Odis Chenault defeats Larry Yudin
Tom Keith defeats Harvey Gillis
Steve Sax defeats Linda Rockwell
Bill Calton defeats Ted Chee
Alan Grunwald defeats Stick Rice
Faddoul Khoury defeats Marty Storer
Larry Morris defeats Al Hodis

2nd Chance B3
Odis Chenault defeats Steve Brown
Felix Yen defeats Herb Roman
Steve Sax defeats Tom Keith
Alan Grunwald defeats Bill Calton
Greg Merriman defeats David Kettler
Faddoul Khoury defeats Larry Morris

2nd Chance B4
Odis Chenault defeats Felix Yen
Steve Sax defeats Claude Landry
Alan Grunwald defeats Tak Morioka
Faddoul Khoury defeats Greg Merriman

2nd Chance B5
Odis Chenault defeats Steve Sax
Faddoul Khoury defeats Alan Grunwald

Cons 1
Gary Margosian receives a Bye
Larry Taylor receives a Bye
Walt Swan receives a Bye
Alfred Mamlet receives a Bye

Cons 2
Stewart Pemberton defeats Chuck Bower
Bob Koca defeats Rick Todd
Richard Munitz defeats Nora Luna Righter
Perry Gartner defeats Paul Farah
Mark Antranikian defeats Bill Bartholomay
David Rubin defeats David Rockwell
Dion Hogan defeats Gary Margosian
Michael Flohr defeats Larry Taylor
Phil Simborg defeats Walt Swan
Alfred Mamlet defeats Petko Kostadinov
John O'Hagan receives a Bye
Sal Pittelli receives a Bye
Karen Davis receives a Bye
Jesse Eaton receives a Bye
Malcolm Davis receives a Bye
Christopher Yep receives a Bye
Patrick Gibson receives a Bye
John Stryker receives a Bye

Cons 3
Bill Finneran defeats Gregg Cattanach
Dmitriy Obukhov defeats Steve Mellen
Fernando Neumark defeats Tim Mabee
Emil Mortuk defeats Larry Yudin
Harvey Gillis defeats Linda Rockwell
Jason Lee defeats Steve Hast
Bill Davis defeats Farhad Forudi
Ed O'Laughlin defeats Chris Knapp
Neil Kazaross defeats Joe Freedman
Bob Koca defeats Stewart Pemberton
Richard Munitz defeats Perry Gartner
David Rubin defeats Mark Antranikian
Michael Flohr defeats Dion Hogan
Alfred Mamlet defeats Phil Simborg
Sal Pittelli defeats John O'Hagan
Karen Davis defeats Jesse Eaton
Malcolm Davis defeats Christopher Yep
Patrick Gibson defeats John Stryker

Cons 4
John Klein defeats Steve Brown
Al Hodis defeats Marty Storer
Jim Slomkoski defeats Mary Hickey
Brent Cohen defeats Mike Senkiewicz
Tom Keith defeats David Kettler
Stick Rice defeats Ted Chee
Bill Finneran defeats Dmitriy Obukhov
Fernando Neumark defeats Emil Mortuk
Jason Lee defeats Harvey Gillis
Bill Davis defeats Ed O'Laughlin
Bob Koca defeats Neil Kazaross
David Rubin defeats Richard Munitz
Alfred Mamlet defeats Michael Flohr
Sal Pittelli defeats Karen Davis
Malcolm Davis defeats Patrick Gibson

Cons 5
Larry Morris defeats John Klein
Al Hodis defeats Tak Morioka
Greg Merriman defeats Herb Gurland
Bill Calton defeats Jim Slomkoski
Felix Yen defeats Brent Cohen
Tom Keith defeats Carter Mattig
Herb Roman defeats Stick Rice
Bill Finneran defeats Claude Landry
Jason Lee defeats Fernando Neumark
Bob Koca defeats Bill Davis
David Rubin defeats Alfred Mamlet
Sal Pittelli defeats Malcolm Davis

Cons 6
Al Hodis defeats Larry Morris
Greg Merriman defeats Bill Calton
Felix Yen defeats Tom Keith
Bill Finneran defeats Herb Roman
Jason Lee defeats Alan Grunwald
Bob Koca defeats Rollow Mickle
Sean Garber defeats David Rubin
Steve Sax defeats Sal Pittelli

Cons Qtr
Jason Lee defeats Sean Garber
Greg Merriman defeats Al Hodis
Felix Yen defeats Bill Finneran
Bob Koca defeats Steve Sax

Cons Semi
Jason Lee defeats Greg Merriman
Felix Yen defeats Bob Koca

Cons Final
Jason Lee defeats Felix Yen

Main Qtr
Ray Fogerlund defeats Kit Woolsey
Odis Chenault defeats Faddoul Khoury

Main Semi
Ray Fogerlund defeats Odis Chenault

Main Final
Ray Fogerlund defeats Gary Bauer