Los Angeles Open 2019

USBGF National Championship West

Bracket 1 - Round 1
Dana Nazarian defeats Ali Shamsian
Jeb Horton defeats Pavel Garanin
Eli Karp defeats Howard Markowitz
Max McCauley defeats Christi Christman

Bracket 1 - Round 2
Dana Nazarian defeats Jeb Horton
Eli Karp defeats Max McCauley

Bracket 1 - Round 3
Dana Nazarian versus Eli Karp

Bracket 2 - Round 1
Monica Talbot defeats Paul MAngone
Neil Kazaross defeats John Pirner
Jacques Stambouli defeats Patty Johnson
Roberto Litzenberger defeats Elliot Landaw

Bracket 2 - Round 2
Neil Kazaross defeats Monica Talbot
Roberto Litzenberger defeats Jacques Stambouli

Bracket 2 - Round 3
Neil Kazaross versus Roberto Litzenberger

Bracket 3 - Round 1
Vera Holley defeats Stepan Nuniyants
Mark Wild defeats Patrick Keene
Long Nguyen defeats Manuel Perito
Ted Chee defeats Sam Ahmed

Bracket 3 - Round 2
Mark Wild defeats Vera Holley
Long Nguyen versus Ted Chee

Bracket 3 - Round 3

Bracket 4 - Round 1
Herb Roman defeats John Wogomon
Frank Costello III defeats Irina Litzenberger
David Kettler defeats Sean Taghani
Frank Talbot defeats Ruby Lagenbach

Bracket 4 - Round 2
Herb Roman versus Frank Costello III
David Kettler defeats Frank Talbot

Bracket 4 - Round 3

Bracket 5 - Round 1
Norm Wiggins versus Steve Sax
Marjie Harbrecht defeats Alen Stephenson
Frank Ley defeats Jerry Ungar
Carter Mattig defeats David Mulberg

Bracket 5 - Round 2
Frank Ley versus Carter Mattig

Bracket 5 - Round 3

Bracket 6 - Round 1
Mario Savan defeats Ken Johnson
Lynda Clay defeats Eli Karp
Jeb Horton defeats Sean Taghani
Ted Chee defeats Todd Crossner

Bracket 6 - Round 2
Mario Savan versus Lynda Clay
Jeb Horton versus Ted Chee

Bracket 6 - Round 3

Bracket 7 - Round 1
Long Nguyen defeats Julius High
Mehdi Charmachi defeats Cary Hoarty
Josh Racko defeats Molly Anderson
Nick Maffeo defeats Allen Tish

Bracket 7 - Round 2
Long Nguyen versus Mehdi Charmachi
Josh Racko defeats Nick Maffeo

Bracket 7 - Round 3

Bracket 8 - Round 1
John O'Hagan defeats Mark Antranikian
Art Benjamin defeats Mike Shokati
Nasi Katouzian defeats Jeb Horton
Joseph Bina defeats Tony Elliot

Bracket 8 - Round 2
Art Benjamin defeats John O'Hagan
Joseph Bina defeats Nasi Katouzian

Bracket 8 - Round 3
Art Benjamin versus Joseph Bina

Bracket 9 - Round 1
Candice M. versus Joe Russell
Jonah Seewald defeats David Taniguchi
Gus Contos defeats Allen Tish
Manuel Perito defeats Mark Wyld

Bracket 9 - Round 2
Gus Contos versus Manuel Perito

Bracket 9 - Round 3

Bracket 10 - Round 1
Alexandra Knupfer defeats Laura Hoarty
Ernest H. defeats Ergin Bayrak
Vera Holley versus Lynda Clay
Dan Minardi versus Ted Chee

Bracket 10 - Round 2
Alexandra Knupfer versus Ernest H.

Bracket 10 - Round 3

Bracket 11 - Round 1

Bracket 11 - Round 2

Bracket 11 - Round 3

Bracket 12 - Round 1

Bracket 12 - Round 2

Bracket 12 - Round 3

Bracket 13 - Round 1

Bracket 13 - Round 2

Bracket 13 - Round 3

Bracket 14 - Round 1

Bracket 14 - Round 2

Bracket 14 - Round 3

Bracket 15 - Round 1

Bracket 15 - Round 2

Bracket 15 - Round 3

Bracket 16 - Round 1

Bracket 16 - Round 2

Bracket 16 - Round 3