Los Angeles Open 2019

Los Angeles Open - Main Event - Advanced

Rebuy Round
9 pts
Frank Farjood defeats Alain Azoulay
Teri Biss versus Abby Biss
Eitan Peleg defeats Pavel Garanin
Tansel Dogan versus Irina Litzenberger
Jacques Stambouli versus Monica Talbot
Mona Mazza versus John Pirner
Charles Thompson defeats Manuel Perito
David Mulberg defeats Cornel Paltinisanu
Laura Hoarty defeats Daniel Bryant
Elliot Landaw versus Shawnee Bor
Patty Johnson defeats Jerry Ungar
Anthony Elliot defeats Julian Hart
Frank Costello III defeats Jacob Mashadian
Dan Minardi defeats David Gillett
Ali Shamsian defeats Glen Stephenson
Dana Maffeo versus John Wogomon
Eli Karp defeats Christine Merser
Gigi Goyette versus Marjie Harbrecht
Kristi Christman defeats Vera Holley
Kenneth Johnson defeats Michael Reul
Andy Plat defeats Maxwell Crosner
Marston Hefner versus Erwin Hom
Mark Danburg-Wyld versus Nasi Katouzian
Zengo Dogan defeats Max McCauley

Undefeated Bracket - Round 1
9 pts
David Mulberg defeats Charles Thompson
Cornel Paltinisanu defeats Teri Harmon

Undefeated Bracket - Round 2
9 pts
Zengo Dogan defeats Marjie Harbrecht
Mark Danburg-Wyld defeats Laura Hoarty
Dana Maffeo defeats Kenneth Johnson
Vera Holley defeats John Pirner
Manuel Perito defeats Anthony Elliot
Maxwell Crosner defeats Eli Karp
Shawnee Bor defeats Ali Shamsian
David Gillett defeats Abby Biss
Frank Costello III defeats Eitan Peleg
Alain Azoulay defeats Monica Talbot
Frank Farjood defeats Andy Plat
Kara Schultz defeats Marston Hefner
Patty Johnson defeats Tansel Dogan
Irina Litzenberger defeats Dan Minardi
Kristi Christman defeats Elliot Landaw
David Mulberg defeats Cornel Paltinisanu
David Mulberg defeats Cornel Paltinisanu

Undefeated Bracket - Round 3
9 pts
Zengo Dogan defeats Mark Danburg-Wyld
Vera Holley defeats Dana Maffeo
Manuel Perito defeats Maxwell Crosner
David Gillett defeats Shawnee Bor
Frank Costello III defeats Alain Azoulay
Kara Schultz defeats Frank Farjood
Irina Litzenberger defeats Patty Johnson
Kristi Christman defeats David Mulberg

Undefeated Bracket - Round 4
9 pts
Zengo Dogan defeats Vera Holley
Manuel Perito defeats David Gillett
Frank Costello III defeats Kara Schultz
Kristi Christman defeats Irina Litzenberger

Undefeated Bracket - Round 5
9 pts
Manuel Perito defeats Zengo Dogan
Frank Costello III defeats Kristi Christman

Undefeated Bracket - Round 6
9 pts
Manuel Perito defeats Frank Costello III

Undefeated Bracket - Round 7
9 pts

Second Chance Bracket - Round 1
7 pts
Dennis Saleeby defeats Pavel Garanin
Max McCauley defeats Jacques Stambouli
Gigi Goyette defeats Julian Hart
Nasi Katouzian defeats Michael Reul
Glen Stephenson defeats Daniel Bryant
Jerry Ungar defeats John Wogomon
Erwin Hom defeats Jacob Mashadian
Mona Mazza defeats Christine Merser
Marjie Harbrecht defeats Laura Hoarty
John Pirner defeats Kenneth Johnson

Second Chance Bracket - Round 2
7 pts
Dana Maffeo defeats Mark Wild
Shawnee Bor defeats Max Crosner
Alain Azoulay defeats Frank Farjood
Patty Johnson defeats David Mulberg
Dennis Saleeby defeats Max McCauley
Gigi Goyette defeats Nasi Katouzian
Jerry Ungar defeats Glen Stephenson
Mona Mazza defeats Erwin Hom
John Pirner defeats Marjie Harbrecht
Charles Thompson defeats Teri Harmon
Anthony Elliot defeats Eli Karp
Abby Biss defeats Ali Shamsian
Eitan Peleg defeats Monica Talbot
Marston Hefner defeats Andy Plat
Dan Minardi defeats Tansel Dogan
Cornel Paltinisanu defeats Elliot Landaw

Second Chance Bracket - Round 3
7 pts
Shawnee Bor defeats Dana Maffeo
Alain Azoulay defeats Patty Johnson
Dennis Saleeby defeats Gigi Goyette
Jerry Ungar defeats Mona Mazza
David Gillett defeats Vera Holley
Kara Schultz defeats Irina Litzenberger
Charles Thompson defeats John Pirner
Abby Biss defeats Anthony Elliot
Eitan Peleg defeats Marston Hefner
Dan Minardi defeats Cornel Paltinisanu

Second Chance Bracket - Round 4
7 pts
Alain Azoulay defeats Shawnee Bor
Jerry Ungar defeats Dennis Saleeby
David Gillett defeats Kara Schultz
Charles Thompson defeats Abby Biss
Zengo Dogan defeats Kristi Christman
Dan Minardi defeats Eitan Peleg

Second Chance Bracket - Round 5
7 pts
Alain Azoulay defeats Jerry Ungar
Charles Thompson defeats David Gillett
Dan Minardi defeats Zengo Dogan

Second Chance Bracket - Round 6
7 pts
Alain Azoulay versus Charles Thompson
Dan Minardi receives a Bye

Second Chance Bracket - Round 7
7 pts

Consolation Flight - Round 1
5 pts
Christine Merser defeats Pavel Garanin
Jacob Mashadian defeats Jacques Stambouli
John Wogomon defeats Julian Hart
Micheal Reul defeats Daniel Bryent

Consolation Flight - Round 2
5 pts
Jacob Mashadian defeats Christine Merser
John Wogomon defeats Micheal Reul
Kenneth Johnson defeats Laura Hoarti
Mark Wyld defeats Max Crosner
David Mulberg defeats Frank Farood
Max McCauley defeats Nasi Katouzian
Glen Stephenson defeats Erwin Hom
Teri Harmon defeats Marjie Harbrecht
Eli Karp defeats Ali Shamsian
Andy Plat defeats Monica Talbot
Dogen Tansel defeats Elliot Landaw
Marston Hefner defeats Anthony Elliot

Consolation Flight - Round 3
5 pts
Jacob Mashadian defeats John Wogomon
Mark Wyld defeats Kenneth Johnson
Max McCauley defeats David Mulberg
Glen Stephenson defeats Teri Harmon
Eli Karp defeats Andy Plat
Dogen Tansel defeats Marston Hefner
Patty Johnson defeats Dana Maffeo
Gigi Goyette defeats Mona Mazza
Irina Litzenberger defeats Vera Holley
John Pirner defeats Cornel Paltinisanu
Dennis Saleeby defeats Shawnee Bor
Kara Schultz defeats Abby Biss
Eitan Peleg defeats Kristi Christman

Consolation Flight - Round 4
5 pts
Jerry Ungar defeats Jacob Mashadian
Max McCauley defeats Mark Wyld
David Gillett defeats Glen Stephenson
Eli Karp defeats Dogen Tansel
Zengo Dogan defeats Patty Johnson
Irina Litzenberger defeats Gigi Goyette
Dennis Saleeby defeats John Pirner
Kara Schultz defeats Eitan Peleg

Consolation Flight - Round 5
5 pts
Max McCauley defeats Jerry Ungar
David Gillett defeats Eli Karp
Irina Litzenberger defeats Zengo Dogan
Dennis Saleeby defeats Kara Schultz

Consolation Flight - Round 6
5 pts
Max McCauley defeats David Gillett
Dennis Saleeby defeats Irina Litzenberger

Consolation Flight - Round 7
5 pts
Max McCauley defeats Dennis Saleeby

PLAYOFFS - Round 1
9 pts
Frank Costello III defeats Alain Azoulay
Charles Thompson defeats Dan Minardi
Manuel Perito receives a Bye

PLAYOFFS - Round 2
9 pts
Frank Costello III defeats Charles Thompson
Manuel Perito receives a Bye

PLAYOFFS - Round 3
11 pts
Frank Costello III defeats Manuel Perito