Los Angeles Open 2019

Los Angeles Open - Main Event - Open

Rebuy Round
11 pts
Fred Chamanara defeats John Rockwell
Ted Chee defeats Hideaki Ueda
Roberto Litzenberger defeats Al Hodis
David Tanaguchi defeats Sassan Kamali
Tom Zarrinam defeats Eric Petersen
Mehdi Charmachi defeats Mark Antranikian
Carter Mattig defeats Jeb Horton
Dana Nazarian defeats Herb Roman
Joe Russell defeats Gus Contos
Paul Mangone defeats Damon Singer
Michihito Kageyama defeats Arthur Benjamin
Patrick Keene defeats Nidal Selbak
Frank Ley defeats David Kettler
Bob Glass defeats Alexandra Khupfer
Sandy Lubetkin defeats Eliot Bean
Joseph Bina defeats Ray Fogerlund
Nick M defeats Rudy Langenbach
Maeis Petrossian defeats Long Nguyen
Sam Ahmed defeats David Wells
Howard Markowitz defeats Julius High
Jim Pasko defeats Steve Sax
Neil Kazaross defeats Todd Crosner
Stephan Nuniyants defeats John O'Hagan
Nevzat Dogan defeats Blake Fleetwood
Ergin Bayrak defeats Pete Anderson
Micheal Showkati defeats Alex Rosenstein
Frank Talbot defeats John Skratulia
Val Ovespyan defeats Mario Savan
Farhad Kamani defeats Alexandra Knupfer
Allen Tish defeats Molly Anderson
Cary Hoarty defeats Lynda Clay
David Winn defeats Chris Trencher
Norm Wiggins versus Unknown Player
Herb Roman defeats Eric Peterson
Long Nguyen defeats Nevzat Dogan
Frank Talbot defeats Ergin Bayrak
David Kettler defeats Steve Hammond
Rudy Langenbach defeats M. Shoukati
Hideaki Ueda defeats Ray Fogerlund
Todd Crosner defeats Alexandra Knupfer
Julius High defeats Linda Clay
Eliot Bean defeats Steve Sax
David Wells defeats Nidal Selbak
Gus Contos defeats Al Hodis

Undefeated Bracket - Round 1
11 pts
Hideaki Ueda defeats Mehdi Charmachi
Ted Chee defeats Dave Winn
Long Nguyen defeats Nick Maffeo
Steve Sax defeats Sandy Lubetkin
Paul Mangone defeats Sam Ahmed
Ergin Bayrak defeats Molly Anderson
Frank Talbot defeats Sassan Kamali
Blake Fleetwood defeats Patrick Keene
Jim Pasko defeats David Wells
Alexandra Knufer defeats Joe Russell
Steve Hammond defeats Roberto Litzenberger
Maeis Petrosian defeats Carter Mattig
Dana Nazarian defeats Sean Taghani
Ray Fogerlund defeats Cary Hoarty
Al Hodis defeats David Kettler
Val Ovespyan defeats Michael Showkati
Herb Roman defeats Frank Ley
Pete Anderson defeats Mario Savan
Farhad Kamani defeats Stepan Nuniyants
Fred Chamanara defeats Gus Contos
Chris Trencher defeats David Taniguchi
John Skratulia defeats John Rockwell
Howard Markowitz defeats Art Benjamin
Tom Zarrinam defeats Damon Singer
Nevzat Dogan defeats Michihito Kageyama
Norm Wiggins defeats Allen Tish

Undefeated Bracket - Round 2
11 pts
Neil Kazaross defeats Rudy Langenbach
Joseph Bina defeats Alex Rosenstein
Bob Glass defeats Clay Lynda
Hideaki Ueda defeats Ted Chee
Steve Sax defeats Long Nguyen
Paul Mangone defeats Ergin Bayrak
Frank Talbot defeats Blake Fleetwood
Jim Pasko defeats Alexandra Knufer
Steve Hammond defeats Maeis Petrosian
Dana Nazarian defeats Ray Fogerlund
Al Hodis defeats Val Ovespyan
Herb Roman defeats Pete Anderson
Fred Chamanara defeats Farhad Kamani
John Skratulia defeats Chris Trencher
Tom Zarrinam defeats Howard Markowitz
Nevzat Dogan defeats Norm Wiggins

Undefeated Bracket - Round 3
11 pts
Joseph Bina defeats Neil Kazaross
Bob Glass defeats Hideaki Ueda
Steve Sax defeats Paul Mangone
Jim Pasko defeats Frank Talbot
Dana Nazarian defeats Steve Hammond
Al Hodis defeats Herb Roman
Fred Chamanara defeats John Skratulia
Nevzat Dogan defeats Tom Zarrinam

Undefeated Bracket - Round 4
11 pts
Bob Glass defeats Joseph Bina
Steve Sax defeats Jim Pasko
Dana Nazarian defeats Al Hodis
Fred Chamanara defeats Nevzat Dogan

Undefeated Bracket - Round 5
11 pts
Bob Glass defeats Steve Sax
Dana Nazarian defeats Fred Chamanara

Undefeated Bracket - Round 6
11 pts
Bob Glass defeats Dana Nazarian

Undefeated Bracket - Round 7
11 pts
Bob Glass defeats Al Hodis

Second Chance Bracket - Round 1
9 pts
Josh Racko defeats Julius High
Eric Petersen defeats Nidal Selbak
John O'Hagan defeats Mark Antranikian
Eliot Bean defeats Todd Crosner

Second Chance Bracket - Round 2
9 pts
Dave Winn defeats Mehdi Charmachi
Sandy Lubetkin defeats Nick Maffeo
Molly Anderson defeats Sam Ahmed
Patrick Keene defeats Sassan Kamali
Joe Russell defeats David Wells
Roberto Litzenberger defeats Carter Mattig
Sean Taghani defeats Cary Hoarty
Micheal Showkati defeats David Kettler
Mario Savan defeats Frank Ley
Gus Contos defeats Stephen Nuniyants
David Taniguchi defeats John Rockwell
Art Benjamin defeats Damon Singer
Michihito Kageyama defeats Allen Tish
Jonah Seewald defeats Jeb Horton
Josh Racko defeats Eric Petersen
Eliot Bean defeats John O'Hagan
Alex Rosenstein defeats Rudy Langenbach
Ted Chee defeats Lynda Clay
Long Nguyen defeats Ergin Bayrak
Blake Fleetwood defeats Alexandra Knupfer
Ray Fogerlund defeats Maeis Petrosian
Val Ovespyan defeats Pete Anderson
Chris Trencher defeats Farhad Kamani
Howard Markowitz defeats Norm Wiggins

Second Chance Bracket - Round 3
9 pts
Neil Kazaross defeats Hideaki Ueda
Paul Mangone defeats Frank Talbot
Herb Roman defeats Steven Hammond
Tom Zarrinnam defeats John Skratulia
Sandy Lubetkin defeats Dave Winn
Molly Anderson defeats Patrick Keene
Roberto Litzenberger defeats Joe Russell
Sean Taghani defeats Micheal Showkati
Mario Savan defeats Gus Contos
Art Benjamin defeats David Taniguchi
Jonah Seewald defeats Michihito Kageyama
Josh Racko defeats Eliot Bean
Ted Chee defeats Alex Rosenstein
Long Nguyen defeats Blake Fleetwood
Val Ovespyan defeats Ray Fogerlund
Chris Trencher defeats Howard Markowitz

Second Chance Bracket - Round 4
9 pts
Neil Kazaross defeats Paul Mangone
Herb Roman defeats Tom Zarrinnam
Molly Anderson defeats Sandy Lubetkin
Roberto Litzenberger defeats Sean Taghani
Joseph Bina defeats Jim Pasko
Al Hodis defeats Dagon Neszat
Mario Savan defeats Art Benjamin
Jonah Seewald defeats Josh Racko
Ted Chee defeats Long Nguyen
Val Ovespyan defeats Chris Trencher

Second Chance Bracket - Round 5
9 pts
Herb Roman defeats Neil Kazaross
Roberto Litzenberger defeats Molly Anderson
Al Hodis defeats Joseph Bina
Jonah Seewald defeats Mario Savan
Steve Sax defeats Fred Chamanara
Val Ovespyan defeats Ted Chee

Second Chance Bracket - Round 6
9 pts
Herb Roman defeats Roberto Litzenberger
Al Hodis defeats Jonah Seewald
Steve Sax defeats Val Ovespyan

Second Chance Bracket - Round 7
9 pts
Herb Roman defeats Dana Nazarian
Al Hodis defeats Steve Sax

Second Chance Bracket - Round 8
9 pts
Al Hodis defeats Herb Roman

Consolation Bracket - Round 1
7 pts
David Wells defeats Julius High
Carter Mattig defeats Nidal Selbak
Cary Hoarty defeats Mark Antranikian
David Kettler defeats Todd Crosner
Frank Ley defeats Stepan Nuniyants
Damon Singer defeats John Rockwell
Allen Tish defeats Jeb Horton
Eric Petersen defeats John O'Hagan

Consolation Bracket - Round 2
7 pts
Nick Maffeo defeats Mehdi Charmachi
Sam Ahmed defeats Samson Kamali
Carter Mattig defeats David Wells
David Kettler defeats Cary Hoarty
Damon Singer defeats Frank Ley
Allen Tish defeats Eric Petersen
Rudy Langenbach defeats Lynda Clay
Alexandra Knupfer defeats Ergin Bayrak
Pete Peterson defeats Maeis Pedrosian
Farhad Kamani defeats Norm Wiggins
Hideaki Ueda defeats Frank Talbot
Steve Hammond defeats John Skratulia
Patrick Keene defeats Dave Winn
Joe Russell defeats Micheal Showkati
David Taniguchi defeats Gus Contos
Michi Kageyama defeats Elliot Bean
Alex Rosenstein defeats Blake Fleetwood
Ray Fogerlund defeats Howard Markowitz

Consolation Bracket - Round 3
7 pts
Nick Maffeo defeats Sam Ahmed
Carter Mattig defeats David Kettler
Allen Tish defeats Damon Singer
Alexandra Knupfer defeats Rudy Langenbach
Farhad Kamani defeats Pete Peterson
Hideaki Ueda defeats Steve Hammond
Joe Russell defeats Patrick Keene
Michi Kageyama defeats David Taniguchi
Alex Rosenstein defeats Ray Fogerlund
Tom Zarrinnam defeats Paul Mangone
Sandy Lubetkin defeats Sean Tanaguchi
Jim Pasko defeats Dogma Nevzat
Art Benjamin defeats Josh Racko
Long Nguyen defeats Chris Trencher

Consolation Bracket - Round 4
7 pts
Carter Mattig defeats Nick Maffeo
Alexandra Knupfer defeats Allen Tish
Hideaki Ueda defeats Farhad Kamani
Joe Russell defeats Michi Kageyama
Alex Rosenstein defeats Tom Zarrinnam
Sandy Lubetkin defeats Jim Pasko
Long Nguyen defeats Art Benjamin
Neil Kazaross defeats Molly Anderson
Joseph Bina defeats Mario Savan
Ted Chee defeats Fred Chamanara

Consolation Bracket - Round 5
7 pts
Alexandra Knupfer defeats Carter Mattig
Hideaki Ueda defeats Joe Russell
Sandy Lubetkin defeats Alex Rosenstein
Neil Kazaross defeats Long Nguyen
Ted Chee defeats Joseph Bina

Consolation Bracket - Round 6
7 pts
Alexandra Knupfer defeats Roberto Litzenberger
Hideaki Ueda defeats Jonah Seewald
Val Ovespian defeats Sandy Lubetkin
Neil Kazaross defeats Ted Chee

Consolation Bracket - Round 7
7 pts
Hideaki Ueda defeats Alexandra Knupfer
Neil Kazaross defeats Val Ovespian

Consolation Bracket - Round 8
7 pts
Neil Kazaross defeats Hideaki Ueda